Моніторинг використання коштів субвенцій з державного бюджету інвестиційного характеру
![]() |
Моніторинг використання коштів субвенцій з державного бюджету інвестиційного характеру
Департаментом фінансів 22 та 29 серпня 2013 року під головуванням начальника управління зведеного та державного бюджетів Скиртача О.М. проведені селекторні наради з фінансовими управліннями районних державних адміністрацій та міських рад з питань низького рівня використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на: |
- будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;
- здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
Аналіз використання субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (станом на 16.08.2013) засвідчив, що залишок субвенції, який утворився на початок року в цілому по області становить 19 608,4 тис. гривень, державним бюджетом на 2013 рік передбачено 44 485,6 тис. гривень, фактично надійшло 20 233,8 тис. гривень, касові видатки склали 20 101,5 тис. гривень, залишок невикористаних коштів – 19 740,7 тис. гривень.
Найнижчий відсоток використання рахується по: Лебединському району
(7 %), м. Шостка (8,4 %), Буринському району (13,4 %), Глухівському району (13,6 %), Білопільському району (21 %), Середино-Будському району (23,7 %).
Рівень перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах залежить від фактичних доходів спеціального фонду державного бюджету, які є джерелом надання зазначеної субвенції, зокрема, 15 відсотків: акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) в частині нафтопродуктів і транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них, плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні. По області рівень надходження субвенції 76 відсотків, недоотримано за відповідний період 6 672,1 тис. гривень.
Аналіз використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (станом на 23.08.2013) засвідчив, що з передбачених за рахунок державного бюджету у 2013 році 35 000 тис. гривень, фактично надійшло 26 390 тис. гривень, касові видатки склали 7 727,8 тис. гривень, залишок невикористаних коштів – 18 662,2 тис. гривень.
Найнижчий відсоток використання рахується по: Конотопському району (0 %) Ямпільському району (3,8 %), Кролевецькому району (5,1 %), Шосткинському району (10,6 %). По Середино-Будському району використано 30,3 %, Путивльському – 37,6 %, Глухівському – 37,7 %, по м. Глухів – 45 %.
За результатами селекторної наради фінорганам доручено, керуючись ст. 115 Бюджетного кодексу України в межах власних повноважень провести належну роботу з метою прискорення використання коштів субвенцій та скороченню залишків невикористаних коштів на рахунках місцевих бюджетів, здійснювати постійний моніторинг за рівнем використання коштів субвенцій.