Департамент фінансів
майдан Незалежності, 3 (2-й поверх)
тел. (0542) 62-28-27, факс (0542) 60-01-49.
Офіційний сайт: www.finansy.sm.gov.ua
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон гарячої лінії 22-04-69

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Проведена кущова нарада з представниками фінансових органів Охтирського району

13 вересня 2021 року у Охтирській державній адміністрації за участю Департаменту фінансів відбулася нарада у форматі «круглого столу» з представниками фінансових органів районної державної адміністрації та територіальних громад Охтирського району. В ході зустрічі обговорені питання ефективної співпраці між адміністрацією та територіальними громадами, обмінялися досвідом з питань ефективного управління бюджетними коштами. Також розглянуто найбільш актуальні питання, зокрема щодо утримання у 2022 році районних рад, реалізації заходів з упорядкування мережі бюджетних установ в громадах тощо.

Проведена кущова нарада з представниками фінансових органів Шосткинського району

З метою поглиблення співпраці між районними державними адміністраціями і територіальними громадами, розташованими на території відповідного району, Департамент фінансів продовжує кущові виїзні наради з обміну досвідом щодо планування та виконання місцевих бюджетів. І 8 вересня таку нараду було проведено на базі Шосткинської районної державної адміністрації. Участь у заході взяли голови Шосткинської районної державної адміністрації і Шосткинської районної ради, голови та заступники голів територіальних громад району, представники фінансових органів райдержадміністрації і громад.

Учасники наради обговорили проблеми втрати доходів місцевих бюджетів через перереєстрацію платників податків на інші території, ризики утворення кредиторської заборгованості внаслідок підвищення цін і тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, поділилися непростим досвідом упорядкування мережі бюджетних установ. Відбулась дискусія з питань співпраці громад у напрямку утримання об’єктів спільного користування. Зацікавленість у фінансистів громад викликав досвід колег щодо застосування у бюджетному процесі різних видів програмного забезпечення.

Стан наповнення дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів області за січень - серпень 2021 року

За січень – серпень 2021 року до загального фонду місцевих бюджетів області (без урахування трансфертів) надійшло 5 115,2 млн гривень власних доходів, що забезпечило виконання затверджених місцевими радами обсягів на відповідний період на 103,3%. Понад план місцеві бюджети області отримали 163,6 млн гривень. Затверджені річні обсяги виконано на 66,7%.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року дохідна частина місцевих бюджетів зросла на 18,5% або на 798,1 млн гривень.

11 місцевих бюджетів області не виконали затверджених місцевими радами обсягів на січень – серпень 2021 року, а саме: Ворожбянська (86,6%), Тростянецька (91,6%), Чупахівська (92,5%), Річківська (92,7%), Грунська (93,3%), Нижньосироватська (95,8%), Бездрицька (96,4%), Путивльська (98%), Глухівська (99,4%), Миколаївська селищна (99,7%), Білопільська (99,9%) територіальні громади.

Поряд з цим, відбулося зниження фактичних надходжень у порівнянні з минулим роком по районному бюджету Шосткинського району – на
58,9 тис. гривень та 4 територіальним громадам: Краснопільська – на 824,6 тис. гривень, Синівська – на 42,5 тис. гривень, Ворожбянській – на  18 988,1 тис. гривень та Юнаківській – на 621,8 тис. гривень.

Стан виконання державного бюджету за доходами за січень-серпень 2021 року

За січень-серпень 2021 року з області до загального фонду державного бюджету мобілізовано6 188,6 млн гривень.

 З них 2 104,9 млн гривень – рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення; 1 431,9 млн гривень – податок та збір на доходи фізичних осіб (у тому числі військовий збір – 313 млн гривень); 879,6 млн гривень – податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування; 689,4 млн гривень – податок на прибуток підприємств; 685,1 млн гривень – податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів.

Загальні надходження в порівнянні з минулим роком збільшились на 2 270,3 млн гривень, або на 57,9 відсотка.

Проведена кущова нарада з представниками фінансових органів Роменського району

На базі Роменської районної державної адміністрації 30 серпня цього року Департаментом фінансів проведено нараду у форматі «круглого столу» з питань активізації наповнення місцевих бюджетів і раціонального використання бюджетних коштів.

Учасники заходу, зокрема представники районної адміністрації, голови і фінансисти громад Роменського району, обговорили проблемні питання, поділилися напрацьованими практиками роботи з платниками податків, розповіли про перспективи збільшення надходжень місцевих бюджетів внаслідок проведення земельних торгів. Крім того, жваві дискусії викликало питання утримання мережі бюджетних установ в умовах підвищення цін і тарифів на оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

Веб-нарада з Мінфіном

Міністерством фінансів України в особі Першого заступника Міністра Дениса Улютіна та директора Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства Олександра Кореня з Департаментами фінансів обласних державних адміністрацій проведено спільну онлайн-нараду з питань обговорення проекту державного бюджету України на 2022 рік в частині взаємовідносин державного та місцевих бюджетів, під час якої регіональними фінансовими органами порушені нагальні проблемні питання, зволікання з вирішенням яких призводить до негативних та неминучих наслідків у бюджетному процесі.

Насамперед, це невмотивоване зменшення (в 2 рази порівняно з поточним роком) обсягу додаткової дотації з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, на тлі зростання потреби у фінансовому ресурсі через системне зростання соціальних стандартів, енергоносіїв та комунальних послуг; необхідність перегляду формули розподілу освітньої субвенції; необхідність включення до розрахунку формули розподілу обсягів базової та реверсної дотацій показників м. Київ; невизначеність з джерелами утримання районних рад через відсутність стабільних гарантованих надходжень районних бюджетів. Проблематика трансфертної політки актуальна для всіх регіонів України та лежить в площині врегулювання Міністерства фінансів України,  що є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, у тому числі у сфері міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів.