Департамент фінансів
майдан Незалежності, 3 (2-й поверх)
тел. (0542) 62-28-27, факс (0542) 60-01-49.
Офіційний сайт: www.finansy.sm.gov.ua
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Телефон гарячої лінії 22-04-69

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

80-річчя створення обласного фінансового органу

80 років тому, а саме 21 січня 1939 року, розпочав свою роботу обласний фінансовий орган.
Саме цього дня, Дробиш М. Я., призначений на посаду постановою Організаційного Бюро ЦККП/б/У по Сумській області від 20 січня 1939 року, приступив до виконання обов’язків завідувача Сумського Облфінвідділу, відкривши першу сторінку в історії керівників фіноргану.
Новостворений обласний фінансовий відділ у 1939 році складався з 9 відділів, (бюджетно-планового, фінансування народного господарства,  спецвідділу, керівних кадрів, держприбутків, податків та зборів, штатного, адміністративно-господарчого, бухгалтерії по виконанню обласного бюджету), приймальної...

по скаргах та 3 управлінь (контрольно-ревізійне, управління держстраху, управління державних трудових ощадних кас).
Очолювана Дробишем М.Я. фінансова система області (у тому числі 31 районний та 3 міських фінансові органи) забезпечували повноту та своєчасність сплати податків в колективних та одноосібних господарствах, внесків за позики, вели масово - роз’яснювальну роботу серед населення області з цих питань, здійснювали безперервне фінансування місцевого господарства та соціально-культурних заходів по районах, тощо.
Наголошуючи на  особистій відповідальності кожного працівника за виконання посадових обов’язків, керівник новоствореної установи одночасно вимагав і неухильного дотримання трудової дисципліни серед працівників апарату. Архівні документи тих часів свідчать про встановлення суворої дисципліни: за запізнення на 2 хвилини – працівникам наказом керівника робились зауваження,  на 10 хвилин – оголошувалась догана, за незабезпечення виконання обов’язків – звільнення того ж дня.
В архівних документах тих років збереглися окремі епізоди історії функціонування фінансової системи довоєнного періоду.
На 6-й сесії Сумської обласної ради депутатів трудящих 31 березня 1941 року, де обговорювали питання про виконання бюджету місцевих рад  за 1940 рік, заступник завідувача Сумським облфінвідділом Луговий Є.В. доповідав про виконання доходної частини місцевих бюджетів звітного року на 100,8% до річного плану, видаткової – на 94,1 %. Згідно з показниками бюджет 1940 року був виконаний задовільно.
Під час Великої Вітчизняної війни у вересні 1941 року Сумський обласний фінансовий відділ припиняє діяльність через окупацію Сумщини німецько – фашистськими військами та  відновлює її  28 червня 1943 року, ще до повного її визволення, в умовах поступового відродження зруйнованого  народного господарства, відбудови виробництва, економіки, фінансів і кредиту на визволених територіях.
З наказу облфінвідділу  № 72 від 1 березня 1945 року, на підставі рішення Виконкому Сумської Обласної Ради депутатів трудящих від 28.02.1945 року  з 1 березня 1945 року був встановлений 12-ти годинний робочий день для працівників фіноргану  з  ненормованим  робочим  днем. Робочий день тривав з 10 години ранку до 22 години вечора, з обідньою  перервою на 1 годину (з 14 до 15 години). У цей період фактично працювало 38  співробітників  облфінвідділу з 51 за штатним розписом.
Відповідно до Наказу Президії Верховної Ради СРСР від 10.07.1948р. «Про введення персональних звань для керуючих та відповідальних працівників фінансових та банківських органів» кращим працівникам фінансових органів Сумщини у післявоєнні роки присвоювались персональні звання радників фінансової служби, вводилася професійна форма та знаки відмінності для керівних і відповідальних працівників фінансових органів, що підвищували авторитет та гідність працівників фінансової системи.


Таким чином, контролюючи своєчасну сплату громадянами та господарствами численних податків і зборів, проводячи перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств  та організацій, обстежуючи діяльність осіб, які займались кустарним промислом, (обраховуючи їх доходи та визначаючи їм податки), організуючи бюджетно-планову роботу та бюджетні розрахунки, склалась стала команда досвідчених фахівців фінансової справи у фінансових відділах Сумщини, яка іноді ціною неймовірних зусиль з часів заснування Сумської області забезпечувала неухильне виконання всіх завдань.
За час свого існування обласний фінансовий орган декілька разів змінював свою назву, починаючи з Сумського Облфінвідділу у 1939 році  і на сьогоднішній день – Департамент фінансів Сумської обласної державної адміністрації. Але завдання, які ставилися перед фінансовими органами протягом 80 – ти років не змінилися: це забезпечення реалізації державної фінансової та бюджетної політики на території Сумської області.
Протягом 80 років обласний фінансовий орган очолювало 12 керівників. а кількісний склад працівників змінювався з 51 до 120, та знову до 52 штатних одиниць. Через «стіни» обласного фіноргану за цей час пройшло близько 500 чоловік, що говорить не тільки про відсутність плинності кадрів, а й високий професіоналізм працівників.