Департамент фінансів
майдан Незалежності, 3 (2-й поверх)
тел. (0542) 62-28-27, факс (0542) 60-01-49.
Офіційний сайт: www.finansy.sm.gov.ua
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Телефон гарячої лінії 22-04-69

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Ветерани фінансової системи

Гортаючи сторінки історії, нам є що згадувати, чим і ким пишатись, адже з часу створення Сумського обласного фінансового відділу, на сьогодні Департаменту фінансів Сумської облдержадміністрації, пройшло більше ніж 70 років. В цій даті - заслужене життя ветеранів, кожний факт їх трудових досягнень професійної та громадської діяльності мають невмирущу особливість, бо вони – Пам’ять. І чим міцнішою вона буде сьогодні -  тим міцнішими  завтра будуть наша Україна, наша Сумщина.

Історію створення та розвитку фінансових органів області висвітлюють спогади ветеранів фінансових органів, які всю свою трудову діяльність присвятили наполегливій, сумлінній та плідній праці на фінансовій ниві.

Єременко (Герман) Катерина Тимофіївна – молодший радник фінансової служби I та II рангів, відмінник фінансової роботи, ударник комуністичної праці, ветеран праці, в фінансових органах Сумщини працювала з січня 1944 року по квітень 1986 року.

Народилась Катерина Тимофіївна 11 грудня 1924 року у м. Суми в сім’ї селян. З 1932 по 1941 роки навчалася в середній школі №13 м. Суми. Після закінчення школи в період окупації міста німецько-фашистськими військами з травня 1942 по серпень 1943 року молода дівчина працювала на польових роботах у господарствах Сумського району.

Після визволення м. Суми Радянською армією від німецьких загарбників з вересня по грудень 1943 року Катерина Тимофіївна санітаркою доглядала за пораненими червоноармійцями у медичному шпиталі. У січні 1944 року Єременко К.Т. прийшла працювати до Сумського райфінвідділу, де їй запропонували посаду секретаря.

Старанну дівчину, яка сумлінно виконувала всі завдання, що їй доручались, переводять працювати у 1945 році завідуючою податковим діловодством, потім бухгалтером, у 1947 році - старшим бухгалтером бюджету, інспектором державних доходів. Важку наполегливу працю молодої дівчини у воєнні роки Держава відзначила урядовою нагородою «За доблесну працю у період Великої Вітчизняної війни 1941-45 років».

Весь час роботи Катерина Тимофіївна прагнула нових економічних знань, тому в 1945 році закінчила двомісячні курси бухгалтерів бюджету при Сумському облфінвідділі, у 1947 році - тримісячні курси інспекторів держдоходів при Сумському облфінвідділі, у 1949 році підвищила кваліфікацію на тримісячних курсах інспекторів держдоходів у м. Одеса.

Ветеран праці згадує важку та відповідальну роботу інспектора державних доходів Сумського районного фінансового відділу у скрутні післявоєнні роки. Збирати податки по селах району серед селян, колгоспників доводилось пішки, проходячи по бездоріжжю та в непогоду десятки кілометрів за добу, адже транспорту на всіх інспекторів не вистачало. Відродження господарств проходило з нестачею будівельних матеріалів, техніки, робочих рук. Майже весь тягар сільськогосподарських робіт припадав на тендітні жіночі та підліткові плечі, яких зобов’язували численними податками.

До сільськогосподарських робіт у колективних господарствах Сумщини у післявоєнні роки не рідко залучали також і працівників фінансових відділів.

Проводячи роз’яснювальну роботу серед населення щодо своєчасної сплати податків, часто інспектори фінвідділів морально підтримували та давали професійні поради багатодітним одиноким матерям, колишнім військовослужбовцям, селянам, які попри всі негаразди, зберегли свою людяність, турботу та притаманну слов’янську гостинність, надаючи інспекторам дах над головою (адже відрядження були тривалими) та поділяючи з ними іноді останні скоринки хлібу.

Сумлінну роботу Єременко К.Т. помітили у обласному фінансовому відділі, та рішенням засідання атестаційної комісії від 25 травня 1949 року її представили до присвоєння персонального звання молодшого радника фінансової служби II рангу.

3 серпня 1953 року Катерину Тимофіївну призначають на посаду інспектора планування, обліку та звітності відділу державних доходів Сумського обласного фінансового відділу.

Наказом Міністерства фінансів УРСР від 25.09.1953 року Єременко К.Т. присвоєно звання молодшого радника фінансової служби I рангу. В цьому ж році вона закінчила Дніпропетровський фінансовий технікум за спеціальністю «Державний бюджет СРСР», отримавши кваліфікацію «фінансист».

У лютому 1963 року Єременко К.Т. призначено на посаду старшого економіста по податку з обігу відділу держдоходів Сумського облфінвідділу. Працюючи на цій посаді, Катерина Тимофіївна відчула потребу у більш глибоких економічних знаннях, тому охоче погодилась з адміністрацією та профспілковою організацією, які рекомендували її на навчання до загальнонаукового факультету Сумського державного педагогічного інституту ім. Макаренка, після закінчення якого Катерину Тимофіївну в 1964 році переведено до Одеського кредитного інституту, який вона теж успішно закінчила у 1969 році.

Посвідчення та знак « Відмінника фінансової роботи» Єременко К.Т. "Відмінник фінансової роботи",

листопад 1964р.

   На той час вона вже отримала відзнаку та посвідчення «Відмінника фінансової роботи» та стала ударником комуністичної праці.

Не обминула увагою у своїх спогадах Катерина Тимофіївна і ту атмосферу, яка постійно панувала у колективі Сумського обласного фінансового відділу. Безперечний авторитет та повага до начальника облфінвідділу та керівників відділів, постійна взаємодопомога колег, відповідальність, чесність, доброзичливість створювали сприятливі умови для плідної, результативної праці у згуртованому колективі фінансового органу.

Як досвідчений спеціаліст з високою професійною майстерністю Єременко К.Т. постійно передавала свій багатий життєвий та фаховий досвід роботи іншим працівникам відділу, районних фінансових органів під час перебування у відрядженнях, надавала там практичну допомогу, щорічно виконувала і перевиконувала всі обов’язки, які вона брала під час соціалістичних змагань.

 

За багаторічну сумлінну роботу у фінансових органах області Катерина Тимофіївна неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства фінансів України та обласного фінансового відділу, а 30 грудня 1980 року нагороджена медаллю "Ветеран праці

Профспілковий комітет завжди опікувався ветеранами та на передодні Дня перемоги  провідував ветеранів, останньою із яких була Катерина Тимофіївна.

 

  Єременко К.Т.,

  осінь 2009 року.

 

 

 

 Ніколаєнко Марія  Сергіївна - начальник бюджетного відділу – заступник завідуючого

Сумським обласним фінансовим відділом

Марія Сергіївна Ніколаєнко народилась 17 березня 1926 року у селі Біловоди Роменського району Сумської області. У 1949 році молодого спеціаліста, отримавшого диплом  економіста-фінансиста  після успішного завершення навчання у Київському фінансово-економічному  інституті направлено на роботу до Сумського обласного фінансового відділу.

Наказом завідуючого Сумським облфінвідділом Марію Сергіївну у серпні 1949 року  призначено на посаду інспектора відділу фінансування народного господарства.

Дисциплінований, відповідальний працівник з сумлінністю та старанністю відносився до дорученої справи, швидко набуваючи досвід фінансової роботи у  контролі за  своєчасною сплатою громадянами та господарствами численних податків і зборів, проведенні перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій, обстеженні діяльності осіб, які займались кустарним промислом, (обраховуючи їх доходи та визначаючи їм податки), організації бюджетно-планової роботи та бюджетних розрахунків.

У післявоєнні часи всі галузі народного господарства відчували гостру потребу у керівних кваліфікованих кадрах.  Тому вже у лютому 1952 року Марію Сергіївну призначено на посаду начальника відділу фінансування народного господарства.

Молодому керівнику, який перебував на відповідальній посаді було поставлено  завдання забезпечення покращення  економічної роботи у облфінвідділі та фінорганах області з метою виконання взятих соціалістичних зобов’язань.   

Працьовитість, конкретність у роботі, уміле керівництво, справедливість та  вимогливість до підлеглих, притаманні у професійній діяльності Марії Сергіївні, дали свої результати. На засіданнях виконкому обласної ради у звітах фінвідділу постійно доповідалось про значне покращення роботи споживспілки у області, стабільне зростання податку на прибуток підприємств області.

У січні 1965 року досвідчений кваліфікований фінансист Ніколаєнко М.С. призначена на посаду начальника бюджетного відділу – заступника завідуючого Сумським обласним фінансовим відділом.

Протягом 23 років вона очолювала бюджетний відділ облфінвідділу, постійно координуючи питання забезпечення виконання плану державних доходів, бюджету області, проведення податкового обліку, економічної та організаційної роботи з мобілізації отримання грошових коштів в бюджет, контроля за правильністю та ефективністю  використання бюджетних коштів на заходи, які затверджені в місцевих та обласному бюджетах.

Поряд з професійною діяльністю Ніколаєнко М.С. брала активну участь у громадському житті колективу. Протягом багатьох років очолювала партійну організацію облфінвідділу, входила до складу колегії облфінвідділу, очолювала обласну первинну організацію «Знание».

Марія Сергіївна за багаторічну плідну,сумлінну працю на фінансовій ниві у  1957 році відмічена відзнакою «Отличник финансовой службы», у 1970 та 1983 роках -   медалями «За доблестный труд» та «Ветеран труда», у   1976 та 1986 роках нагороджена орденами «Знак Почета»,  в нагородному списку Ніколаєнко М.С. є численні Почесні грамоти,

 Почесні Дипломи  переможця у соціалістичних змаганнях, Подяки Мінфіну УРСР, Міністерства культури УРСР, інших центральних органів колишньої УРСР, виконкому Сумської обласної ради, облфінвідділу, Профспілки робітників державних установ, громадських організацій.

 

 

 

 

 

 

 

Куксенко Дмитро Касянович

Народився в листопаді 1919 року в с. Руднівка Хотінського району на Сумщині в сім’ї селян.

Свій трудовий шлях почав в 1938 році з посади вихователя в Вооберівському дитячому санаторії Богодухівського району, а з вересня цього ж року навчався на робітничому факультеті  Сумського педагогічного інституту і одночасно працював у школі старшим піонервожатим.

В листопаді 1939 року був призваний в лави Радянської армії, де після закінчення навчального дивізіону був призначений командиром відділення розвідки в 101 Червонопрапорному артилерійському полку. На початку війни, 22 червня 1941 року в складі цього ж полку був направлений на фронт в м. Виборг. З вересня 1941 року по січень 1944 року знаходився в складі військової частини, яка обороняла Ленінград від фашистських загарбників.

Після визволення Ленінграду брав участь у боях в військових частинах III Білоруського, I Українського фронтів у Польщі, Німеччині, Угорщині, Чехословаччині.

Мужність і відвагу Дмитра Кас’яновича під час бойових дій Батьківщина відзначила орденом "Червоної зірки", медалями "За бойові заслуги", "За оборону Ленінграду", "За перемогу над Німеччиною", а також численними ювілейними медалями

Після закінчення війни працював начальником школи протиповітряної оборони Осовіахіму в м. Молодечо. З січня 1948 року по червень 1983 року сумлінно і безперервно 35 років працював в Сумському обласному, районному фінансових відділах, контрольно – ревізійному управлінні на посадах інспектора, старшого інспектора, контролера – ревізора, начальника відділу фінансування місцевого господарства.

Без відриву від роботи Дмитро Кас’янович отримував спеціальну фінансову освіту: у 1957 році закінчив Дніпропетровський фінансовий технікум за спеціальністю "Державний бюджет СРСР", а в 1968 році одержав вищу освіту в Київському інституті народного господарства за спеціальністю "Фінанси та кредит".

Дмитро Кас’янович постійно брав активну участь в громадському житті, виступав з фронтовими споминами перед учнями шкіл, а сумлінну роботу в фінансових органах отримував численні подяки, Почесні грамоти, а також нагороджений значком «Відмінник фінансової роботи», медаллю «Ветеран праці».

 

Рафалович Соломон Меєрович

Соломон Меєрович  народився 16 грудня 1910 року у місті Миколаїві у сім’ї службовців. Після закінчення середньої школи він працював на цегляно-черепичному  заводі в Миколаївській області, звідки отримав направлення на навчання до робочого факультету Харківського фінансового інституту, який закінчив у квітні 1935 року. За направленням Наркомфіна  Рафалович С.М. до початку Великої Вітчизняної війни працює на посадах ревізора бюджетного відділу, інспектора бюджету у Каменець-Подільському крайфінвідділі та Одеському облфінвідділі.

Під час воєнних дій у 1941-45 роках Соломон Меєрович воював на фронтах з німецькими загарбниками та японськими імперіалістами у складі 57, 68 та 5 армій Рядянських військ, у 1942 році став членом комуністичної партії Радянського Союзу. За мужність і героїзм, проявлені під час військових дій на фронтах Батьківщини Рафалович С.М. був нагороджений орденами Червоної зірки та Вітчизняної війни, медалями «За отвагу», «За оборону Сталінграда», «За взятие Кенингсберга», «За победу над Германией», «За победу над Японией».

До Сумського облфінвідділу поступив на роботу серпні 1946 року на посаду старшого інспектора бюджетного відділу, у листопаді 1947 року переведений на керівну посаду начальника сектору районних доходів цього ж відділу. Дисциплінований, сумлінний керівник поряд з професійною діяльністю приймав активну участь у громадському  житті колективу,  на зборах та нарадах виступав з лекціями та доповідями з фінансово-економічних питань.

Досвідчений фінансист наполегливо працював над фінансово-бюджетним плануванням відповідно до  Указів Міністерства фінансів СРСР та Міністерства фінансів УРСР, організацією роботи зі складання бюджетів районів області  на наступний рік,  контролював  виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.

У зв’язку з ліквідацією секторів у всіх відділах відповідно до телеграми Мінфіну УРСР,  Семен Меєрович у лютому 1953 року переведений на посаду старшого інспектора по районним бюджетам, на якій протягом 17 років  до 1 серпня 1970 року працював над аналізом звітності по районних бюджетах, проведенням перевірок з питань виконання доходної та видаткової частин сільських, селищних, міських (районного підпорядкування) бюджетів області, збереженням планової обігової касової готівки.

За успішне виконання взятих соціалістичних зобов’язань  Рафаловичу С.М. було присвоєне звання «Ударник коммунистического труда», нагороджений відзнакою «Отличник финансовой работы», Почесною грамотою Сумського обласного фінансового відділу.

        

        Лунев Павло Стефанович

Лунев Павло Стефанович  народився 23 грудня 1917 року у селі Жмакіно Іванівського району Курської області. Після закінчення навчанні у сільській школі був направлений на курси бухгалтерів  у місто Курськ. З часом молодого бухгалтера призначено на посаду старшого бухгалтера артелі у місті Бєлгород. У 1939 році  після закінчення навчання у  фінансово-економічному інституті м. Сталіно працював на посаді головного бухгалтера Куйбишевського райфінвідділу м. Сталіно, в цьому ж році його було призвано до лав Радянської Армії. Павло Стефанович  у 1942 році під час воєнних дій був поранений, після лікування направлений на роботу до КРУ Тамбовської області на посаду старшого ревізора.

За участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками був нагороджений медаллю «За победу над Германией», у мирні роки ювілейними медалями «XX  лет Победы в Великой Отечественной войне», «50 лет вооруженным силам СССР», «XXX  лет Победы в Великой Отечественной войне», «60 лет вооруженным силам СССР»,

У грудні 1945 року наказом КРУ НКФ СРСР  по Сумській області призначений на посаду  старшого контролера-ревізора.

Павло Стефанович на новій посаді працював над виконанням планів контрольно-ревізійної роботи по Сумській області, проводив перевірки підприємств і організацій області  з  метою попередження незаконних, зайвих видатків державних коштів. Постійно вимагав усунення недоліків, виявлених ревізіями обласного фінансового відділу та звітності з цих питань.

Наказом Міністра фінансів СРСР  А.Зверєва у січні 1950 року Лунева П.С. призначено головним контролером-ревізором КРУ Мінфіну СРСР по Сумській області.

Керівник з розвиненими організаторськими здібностями, який добре володів контрольно-ревізійною роботою, проявляв ініціативність та принциповість у роботі під час проведення ревізій та перевірок господарських органів та бюджетних установ області. І на Сумщині за наслідками його результативних перевірок у бюджети вилучались та донараховувались значні додаткові суми коштів, народними судами розглядались окремі справи з питань розкрадання державного майна.

Дисциплінований, енергійний досвідчений керівник  постійно працював над підвищенням свого професійного рівня, надавав практичну допомогу колегам.  У колективі  з метою накопичення досвіду молодими працівниками на нарадах постійно розглядались  матеріали за наслідками проведених ревізій фінансово-господарської діяльності підприємств, установ області.

Багаторічна сумлінна праця Луньова П.С. відмічена «За доблестный труд в честь 100 летия со дня рождения В.І.Ленина» Почесною грамотою обласного фінансового відділу та обласної профспілки,  чисельними грошовими преміями.

У квітні 1980 року Павла Стефановича звільнено з посади у зв’язку з виходом на заслужений відпочинок.

 

Бохонько Володимир Порфир’євіч

 Володимир Порфир`євич працював на посаді завідуючого Сумським міським фінансовим відділом з 1960-1967, 1974-1994 роки.

Народився 23 лютого 1925 року в с. Рибці Сумської області. Батьки хлопчика займалися сільським господарством. У 1934 році після тривалої хвороби помирає батько, а через деякий час, не витримавши тяжкого тягаря долі, і мати. У той час Володимир Порфирович вже закінчив 8 класів школи. У 1941 році у зв'язку із хворобою і смертю матері, він з сестрою не змогли евакуюватися та залишилися на окупованій німцями території. У жовтні 1942 року Володимир Порфирович добровільно пішов захищати Вітчизну у партизанський загін „За Батьківщину”, а з січня 1943 року  перебував у складі 605 стрілецького полку Воронізького фронту.

За мужність та бойові заслуги він нагороджений орденами Вітчизняної війни I ступеню і Червоної зірки, медаллю „За перемогу над Німеччиною”.

Після повернення з війни у 1944 році закінчив курси бухгалтерів при Сумському обласному фінансовому відділі та працює бухгалтером, інспектором і старшим інспектором відділу по фінансуванню місцевого господарства, контролером і старшим контролером-ревізором КРУ Міністерства фінансів Українською РСР по Сумській області.

У 1955 році Міністерством фінансів Української РСР був направлений на навчання в Ленінградську Всесоюзну вищу фінансову школу. Проте в 1956 році ця школа була розформована, у зв'язку з чим,  він був відкликаний з Ленінграда і направлений на роботу завідувачем Білопільського районного фінансового відділу, де пропрацював до 1960 року. У березні 1960 року Володимир Порфирович висунутий на посаду заступника начальника обласного підрозділу Будбанку, а в грудні 1960 року за проханням Сумських міських партійних і радянських органів призначений на посаду завідувача Сумським міським фінансовим відділом.

Перебуваючи на керівних посадах, Бохонько В.П. проявив себе виключно як енергійний організатор і здібний керівник, який з почуттям високої відповідальності відноситься до виконання своїх службових обов’язків. Використовуючи великий досвід фінансової роботи, він глибоко вникав в економіку міського господарства, уміло організовував і направляв трудовий колектив на успішне виконання фінансових планів. Вище керівництво завжди відмічало його уміння мобілізовувати колектив міського фінансового відділу і районних фінансових відділів міста на знаходження додаткових резервів по збільшенню випуску товарів народного споживання, цільового і ефективного використання державних коштів. За досягнення високих показників в роботі він в 1964 році нагороджений значком „Відмінник фінансової роботи”. Зі своїми підлеглими завжди проявляв уважність, чуйність і ввічливість, за що користувався серед фінансових працівників пошаною і діловим авторитетом.

Також треба зауважити, що окрім основної своєї роботи Володимир Порфирович виконував багато суспільної – був депутатом міської Ради народних депутатів, членом ревізійної комісії міської партійної організації, постійно виступав з доповідями щодо проблем господарської реформи і фінансів.

У 1994 році Володимир Порфирович досяг граничного віку проходження державної служби і вийшов на заслужений відпочинок. За роки роботи у фінансових органах він вніс безцінний внесок у розвиток фінансової системи міста та вирішення життєво необхідних питань фінансування усіх напрямків галузей народного господарства.

 

Несвітайло Віктор Антонович

Народився Віктор Антонович 30 липня 1939 року у селі Клишки Шосткинського району Сумської області у сім’ї селянина. Після закінчення Клишківської середньої школи у 1957 році почав навчання у Сосницькому бухгалтерському технікумі. Трудова діяльність юнака – дипломованого спеціаліста цього технікуму почалася у 1959 році з посади бухгалтера колгоспу ім. Жданова Шосткинського району Сумської області.

У листопаді 1960 року після ліквідації колгоспу Несвітайло В.А. виїхав на роботу у Кустанайську область Казахської СРСР, де працював на посаді старшого інспектора відділу фінансування і контролю сільського господарства у обласному фінансовому відділі, одночасно навчаючись на фінансово-економічному факультеті Казахського державного університету, потім, у 1966 році отримав вищу економічну освіту, закінчивши Київський інститут народного господарства.

Згадуючи роки роботи у Кустанаї, Віктор Антонович розповідав, що йому, вже досвідченому бухгалтеру пощастило, потрапив у багатонаціональний колектив освічених кваліфікованих спеціалістів зі створеною атмосферою взаємодопомоги.

На ревізії та перевірки з аналізу господарської діяльності у новостворені радгоспи молодому ревізору, який опікувався питаннями обліку та використання сільськогосподарської техніки, доводилось літати літаками, оскільки господарства Казахстану були наділені величезними обсягами земельних ресурсів.

За результатами його перевірок зусиллями Кустанайського обласного фінансового відділу вдалося впорядкувати централізований розподіл сільськогосподарської техніки та її облік між господарствами, що утворювались на Цілинних землях Казахстану.

Віктор Антонович (третій зліва) у колі співробітників Кустанайського обласного фінансового відділу, 1964 рік.

На загальних виробничих зборах у колективі практикували обов’язкове опрацювання довідок контрольно-ревізійної роботи інспекторів з висновками завідуючого обласного фінансового відділу щодо наявності позитивних матеріалів і недоліків та рекомендаціями для подальшого удосконалення роботи.

У квітні 1964 року Віктор Антонович переїхав до м. Суми, де він був призначеним на посаду контролера – ревізора Контрольно-ревізійного управління Міністерства фінансів УРСР. Спеціаліст з розвиненими організаторськими здібностями, який добре володів контрольно-ревізійною роботою, проявляв ініціативність та принциповість у роботі під час проведення ревізій та перевірок господарських органів та бюджетних установ області. І на Сумщині за наслідками його результативних перевірок у бюджети вилучались та донараховувались додаткові суми коштів.

У березні 1972 року його призначають  старшим контролером-ревізором Міністерства фінансів України по м. Суми, через рік Несвітайла В.А. нагороджують значком «Відмінник фінансової роботи». 23 листопада цього ж 1973 року він піднімається на чергову кар’єрну сходинку – його призначають на посаду заступника головного контролера – ревізора Міністерства фінансів України по Сумській області. Як досвідченому, компетентному фахівцю, йому часто доводилось приймати участь у комплексних перевірках, які проводились за планом Міністерства фінансів України, перебувати у відрядженнях по  різних регіонах колишнього Союзу СРСР.

У 1975 році Несвітайло В.А. переміг у соціалістичному змаганні серед працівників контрольно – ревізійного апарату області, отримав звання «Кращий за фахом» та занесений до обласної Книги Пошани. У жовтні 1981 року йому присвоєне звання «Ветеран праці».

18 грудня 1982 року Віктора Антоновича призначено на посаду заступника завідуючого обласним фінансовим відділом виконкому Сумської обласної Ради народних депутатів.

Несвітайло В.А. вніс суттєвий вклад у справу вдосконалення роботи управління і фінорганів області щодо підвищення ефективності контролю за правильністю використання бюджетних коштів підприємствами житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу, багато корисного було зроблено ним у важкі для економіки країни часи перебудови у справі збереження оборотних коштів підприємств, правильного обрахування та мобілізації коштів до  місцевих бюджетів.

Віктора Антоновича працівники фінансового управління згадують як цілеспрямовану, справедливу і чуйну людину. Він постійно допомагав підлеглим працівникам і працівникам фінансових органів вдосконалювати економічну і контрольну роботу, надавав професійні поради молодим спеціалістам.

Під час зустрічі з колегами, підсумовуючі свою трудову діяльність на фінансовій ниві,  Несвітайло В.А. дякує долі, яка подарувала йому таке цікаве різноманітне трудове життя у своєму колективі, багате на професійні звершення, ділові зустрічі з відомими фінансистами, відрядження до республік колишнього СРСР, які залишили у пам’яті багато яскравих вражень.

Віктор Антонович звільнився з посади 30 липня 1999 року у зв’язку з виходом на пенсію, але з колегами фінансового управління підтримує тісні зв’язки.

 

Кухно Федір Федорович

Трудовий шлях Федора Федоровича почався у далекому 1973 році, коли молодий спеціаліст – випускник Синівського сільськогосподарського технікуму був направлений на роботу у колгосп ім. ХХ партз’їзду села Заруддя Роменського району Сумської області та працевлаштований на посаду бухгалтера машино-тракторного парку. Після демобілізації з лав Радянської армії у грудні 1975 року Кухно Ф.Ф. працював завідуючим ощадною касою на своїй Батьківщині, у с. Московське Липоводолинського району Сумської області.

У вересні 1976 року молодого спеціаліста на роботу до Сумського обласного фінансового відділу запросив Левенець М.І. – його одногрупник по навчанню у технікумі. Кухну Ф.Ф. запропонували посаду економіста у відділі фінансування сільського господарства, потім, в травні 1979 року Федора Федоровича переведено на посаду старшого економіста цього ж відділу.

Дисциплінованому, сумлінному працівнику, принциповому у вирішенні складних професійних питань вдавалося налагоджувати плідну співпрацю  та надавати практичну допомогу спеціалістам підприємств агропромислового комплексу, колгоспів, радгоспів в питаннях аналізу фінансово-господарської діяльності, формування планових показників щодо  фінансування з місцевих бюджетів.

У серпні 1985 року у зв’язку з виходом на пенсію досвідченого фахівця Чашко Н.А. – старшого бухгалтера-експерта з бухгалтерського обліку у господарських організаціях, Федору Федорович, тридцятирічний працьовитий досвідчений спеціаліст займає цю вакантну посаду.

Робота бухгалтера – експерта була різнобічною, складалась з чисельних перевірок з питань правильності ведення бухгалтерського обліку та складання державної звітності. Поряд з цим постійно обіймав посаду секретаря Асоціації Бухгалтерів Сумської області, яку до цього очолював заступник начальника облфінвідділу Несвітайло В.А.

У листопаді 1989 року – Федір Федорович вже працює на посаді головного експерта – ревізора головної бухгалтерії, у червні 1990 року – головного бухгалтера головної бухгалтерії, з 1 лютого 1996 року – заступник начальника фінансового управління облдержадміністрації – головний бухгалтер. Штатні розписи Головного управління з того часу зазнавали чисельних змін і на момент виходу на заслужений відпочинок він обіймав посаду заступника директора Департаменту - начальника управління фінансів обласного бюджету.

 

Мельник Михайло Анатолійови

 Трудова біографія Михайла Анатолійовича почалась у серпні 1977 року,  коли він після закінчення навчання у Тернопільському фінансово-економічному інституті за розподілом був направлений на роботу до управління Держстраху у Сумській області. Молодому спеціалісту запропонували посаду інспектора організаційно – планового відділу, на якій він працював недовго - до травня 1978 року через призов до лав Радянської армії.

У облфінвідділі Мельник М.А. почав працювати після демобілізації з армії, з січня 1980 року на посаді ревізора-інспектора штатного відділу. Потім, через 2 роки, у березні 1982 року його просувають на посаду старшого ревізора – інспектора цього ж відділу.

Вже у вересні 1988 року  М.А.Мельник обіймав посаду начальника штатного відділу. Молодий керівник, добре володіючи методами контрольної і економічної роботи, успішно здійснював контроль за цільовим використанням бюджетних коштів.

З вересні 1994 року Михайла Анатолійовича призначено на посаду заступника начальника управління – начальника бюджетного відділу, після реорганізації – у квітні 2001 року  - заступником начальника Головного управління – начальником бюджетного управління.

Михайло Анатолійович звільнився з посади у вересні 2007 року у зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності. Досвідчений фінансист, який 29 років трудового життя присвятив фінансовій справі, помер у квітні 2008 року.